Przejdź do strony głównej
25 lat LHS.pl

O serwisie

 
2024-04-16  

Tekst zredagowany 2023-01-07.

Wstęp

Czas upływa bardzo szybko. Nim się obejrzałem, mija 25 lat od kiedy tematyka LHS w tak szerokiej formie zaistniała w Internecie. Choć moja przygoda z linią kolejową nr 65 trwa o wiele dłużej, cieszę się, że serwis który powstał tak dawno nadal pełni rolę elektronicznej encyklopedii poświęconej temu tematowi. Mimo, iż od ponad 10 lat ma charakter dzieła skończonego (tj. wszystkie zaplanowane działy i projekty zostały zrealizowane) jest nadal na bieżąco aktualizowany i wzbogacany o nowinki techniczne.

Historia

Historia powstania i rozwoju serwisu LHS.pl została opisana i opublikowana z okazji jubileuszy 10-lecia oraz 5-lecia.

Z okazji 20. rocznicy powstał także film dostępny na łamach serwisu YouTube:

 
Opublikowano też materiał jak "od kuchni" z powstawania powyższego filmu:

Przeczytaj również o tym jak powstawał Interaktywny Słupek Kilometrażowy.

 

Teraźniejszość

25 lat to okazja do wielu podsumowań i rozważań. Nie prowadzę sztywnych statystyk ile wydałem na podróże na LHS, ile miesięcy spędziłem przy torach linii nr 65 i w jak skrajnych warunkach się to odbywało. Robienie tego typu statystyk jako takie nie ma żadnego sensu, choć pewnie nie jeden rekord udało się tu ustanowić. Być może ciekawostki będą przyczynkiem do powstania kolejnego filmu na YT czy opublikowania ich w innej formie. Jeśli takie się pojawią, będę zamieszczać linki do nich w tym miejscu. Srebrny jubileusz to przede wszystkim podstawa do tego by się cieszyć, gdyż ćwierć wieku jak na przedsięwzięcie wynikające czysto z pasji to powód do dumy.

Ponad 25 lat razem z jedną linią kolejową

Choć na LHS.pl istnieje już dział z fotografiami przedstawiającymi pasjonatów kolejnictwa podczas ich pobytu na LHS niewiele z nich uchyla rąbek tajemnicy na temat jak powstają materiały i cały serwis. Zazwyczaj robię to na łamach swojego prywatnego profilu na Instagramie, tym razem postaram się przekopać dość spore archiwum zdjęciowe, aby Wam pokazać jak wyglądało to dawniej i dziś.

Fotogaleria jubileuszowa jest w trakcie tworzenia - zajrzyj później.

Konkursy

Z tego też względu w czasie roku jubileuszowego 2023 zostało zaplanowane kilka konkursów będących okazją do zdobycia gadżetów serwisu związanych z tym faktem. W odróżnieniu od wielu konkursów jakie odbywają się za pośrednictwem internetu nie trzeba będzie niczego obowiązkowo lajkować, subskrybować, followować, czy też pisać kreatywnych peanów o zajedwabistości LHS.pl. Oczywiście można to robić, ale nie będzie to niezbędne do zdobycia nagrody :)

Konkurs fotograficzny

Konkurs fotograficzny jest przeznaczony dla fotoamatorów publikujących swoje zdjęcia za pośrednictwem serwisu Instagram. Konkurs trwa do 25 listopada 2023 i jego przedmiotem jest wyłonienie najlepszej fotografii związanej z LHS, wykonanej w roku 2023 i opatrzonej hashtagiem #KonkursFOTO25latLHSpl. Dokładny regulamin i zasady konkursu znajdują się TUTAJ.

Miło mi jest ogłosić, iż laueratem konkursu został autor fotografii pt. "Jesienna cisza" - Kuba prowadzący konto pod nazwą fotografia__kolejowa. GRATULUJĘ!
.

Inne konkursy

Pozostałe konkursy "Znajdź nagrodę" oraz "Pytanie na 25 lat" będą ogłaszane spontanicznie za pośrednictwem jednego lub więcej mediów wymienionych poniżej:

Regulaminy obu konkursów znajdują się pod odpowiednimi linkami powyżej. Zachęcam do bieżącego śledzenia zasobów LHS.pl jak i pozostałych kanałów w mediach społecznościowych i życzę powodzenia w konkursach.

UWAGA: Poza ogłoszonymi konkursami gadżety inne niż jubileuszowe smycze nie będą rozdawane czy dystrybuowane w inny sposób o ile nie zostanie ogłoszone inaczej. W związku z limitowaną ilością autor serwisu nie będzie też reagował na indywidualne prośby o ich wysłanie.

 

© LHS.pl 1998-2024
 
NINIEJSZY SERWIS INTERNETOWY MA CHARAKTER INFORMACYJNY I NIE JEST ZWIĄZANY Z ŻADNYM PODMIOTEM ZARZĄDZAJĄCYM I/LUB ŚWIADCZĄCYM PRZEWOZY PO LINII KOLEJOWEJ NR 65 (LHS).
NIE GROMADZIMY DANYCH NA TWÓJ TEMAT - SERWIS NIE KORZYSTA Z MECHANIZMU tzw. CIASTECZEK (COOKIES). Broadworks Engine v. 1.05