Przejdź do strony głównej
Przejdź do strony głównej

 
2021-06-17  
LHS (i nie tylko) w mediach
Brak informacji.
Aktualności z szerokiego toru
2021-03-23 • Nowe zdjęcia LHS
Mimo, iż za oknami powoli zagląda do nas już wiosna, warto spojrzeć na piękne zimowe widoki LHS, uchwycone obiektywem Seweryna Błasiaka.
Zapraszam do oglądania.
2020-11-29 • 41 lat LHS. Niezwykły wywiad

Z okazji 41. rocznicy oddania LHS do eksploatacji prezentuję rozmowę z Janem Błaszczakiem, byłym Naczelnikiem sekcji drogowej LHS w Hrubieszowie, a wcześniej pełniącym nadzór nad budową wybranych odcinków linii z racji posiadania szerokiego wachlarza uprawnień dot. budowy linii, stacji, węzłów kolejowych oraz obiektów kubaturowych.

2020-07-01 • LHS.pl ukrywa daty wykonania zdjęć dbając o komfort pracowników kolei

Szanowni Państwo,
Niniejsza strona internetowa powstała ponad 20 lat temu z pasji do kolei jako niezależne źródło informacji czym jest LHS, gdyż w momencie powstania w sieci Internet żadne inne nie istniało.

Od dłuższego czasu do autora serwisu od osób zawodowo pracujących na kolei docierają informacje o przeczesywaniu przez ich pracodawców zasobów internetu oraz prowadzonych potem postępowaniach wobec kolejarzy, z przyczyn które jeszcze kilka lat temu na zdrowy rozsądek nie budziły wątpliwości.

Dlatego też począwszy od 2020.07.01 do odwołania została podjęta decyzja o zaprzestaniu wyświetlania dat wykonania dowolnego zdjęcia, niezależnie od miejsca i natury jego powstania. Ponadto będą wymazywane metadane i inne szczegóły zdjęcia pozwalające ustalić kiedy ono powstało. Zostało to podyktowane troską o komfort jakiegokolwiek pracownika kolei przypadkowo bądź celowo napotkanego na szlaku, niezależnie od jego stosunku do osoby fotografującej. Celem wykonywania zdjęć na żelaznym szlaku jest dokumentowanie rzeczywistości dla obecnych i przyszłych pokoleń, a nie powodowanie aby ktokolwiek myślący rozsądnie miał potem nieprzyjemności przez przypadkowo napotkaną osobę fotografującą kolej.


/Akt. 2020-07-01 20:05:26/
2020-03-14 • Posłuchaj dźwięku LHS dzięki dwupłytowemu albumowi Summer LHS Camp 2019 - do pobrania za darmo!
Zachęcam do pobrania i odsłuchania dwupłytowego albumu (wymagany jest dowolny program typu odtwarzacz audio) Summer LHS Camp 2019 będącego zapisem nagrań wykonanych na linii kolejowej nr 65 latem zeszłego roku. Od poranka w Puszczy do ciepłego wieczoru w Bojanowie. Płyta zawiera nie tylko ryk spalinowych maszyn LHSu, ale także unikatowe dźwięki otoczenia. Absolutną ciekawostką obok odgłosów krzyżowania w środku nocy na mijance w sercu Puszczy Sandomierskiej jest dźwięk komara czy ptak siadajacy na mikrofonie.
Zapraszam do pobrania i odsłuchu na stronie Odgłosy LHS.
© LHS.pl 1998-2021
 
NINIEJSZY SERWIS INTERNETOWY MA CHARAKTER INFORMACYJNY I NIE JEST ZWIĄZANY Z ŻADNYM PODMIOTEM ZARZĄDZAJĄCYM I/LUB ŚWIADCZĄCYM PRZEWOZY PO LINII KOLEJOWEJ NR 65 (LHS).
NIE GROMADZIMY DANYCH NA TWÓJ TEMAT - SERWIS NIE KORZYSTA Z MECHANIZMU tzw. CIASTECZEK (COOKIES). Broadworks Engine v. 1.05