Przejdź do strony głównej
Przejdź do strony głównej

FAQ

 
2019-07-24  
 

FAQ

 • Jakie są wymagania techniczne odnośnie nadsyłania zdjęć?

  • Zdjęcia do publikacji należy przesyłać na adres t.ciemnoczulowski [tu wstaw znaczek ma?py] lhs.pl . W treści listu należy obowi?zkowo zawrzeć informację "Oświadczam, że jestem autorem nadesłanych zdjęć, i wrażam zgodę na ich publikację na łamach serwisu internetowego LHS.pl. <Imię i nazwisko autora>".
   Brak w/w zapisu w treści listu oznacza, że zdjęcia przesyłane są w innym celu (np. prywatnie do wiedzy autora serwisu) i nie będą publikowane.
  • Autor serwisu z zasady nie ingeruje w nadesłane zdjęcia (poza korektą rozmiaru, kadru i opisu jeśli to konieczne) i nie wykonuje retuszu nadesłanego materiału ze względu na permanentny brak wolnego czasu. Tak więc ostateczny wygląd zdjęcia jakie chcesz zamieścić zależy od Ciebie.
  • Zdjęcia powinny być w formacie JPG, krótszy bok powinien mieć minimum 600 pikseli. Nie ma wymagań odnośnie ilości punktów na cal, itd.
  • Format nazwy pliku to I.Nazwisko.DSC12345.jpg (pierwsza litera imienia, kropka, nazwisko bez polskich liter, kropka, nazwa oryginalnego pliku) - w przypadku zdjęć z aparatów cyfrowych zamiast frazy DSC12345 może występować inna np. IMG12345. Nazwy plików nie mogą zawierać znaków diakrytycznych (ąęó, itp) oraz znaków specjalnych (przecinki, nawiasy, apostrofy, itd.).
  • Warto opisać, co przedstawiają zdjęcia i gdzie zostały wykonane (kilometr linii, lub miejscowość).
   Proszę o nie robienie z nazw plików opisów do zdjęć.
   Opisy można zamieścić w emailu, lub pliku tekstowym załączonym do listu (jak komu wygodnie).
   Posiadacze przeglądarki FastStone Image Viewer mogą to zrobić w polu tekstowym dostępnym po wciśnięciu klawisza "T" na zdjęciu - napewno ułatwi mi to pracę i przyspieszy publikację.
  • Pożądane jest, aby zdjęcia wykonane aparatem cyfrowym zawierały metadane EXIF (każda cyfrówka takie robi). Jeżeli program graficzny podczas obróbki niszczy te dane, należy datę i godzinę wykonania zdjęcia podać w jego opisie.
  • Możliwe jest dołączanie do zdjęć własnych stopek - znaków wodnych (tzw. watermark) przez autorów. Stopka może mieć wpisany URL strony domowej autora lub firmy, która fotografię nadesłała. Proszę jednak o rozsądek i wyczucie gustu w tym zakresie.

  [LINK]

© LHS.pl 1998-2019
 
NINIEJSZY SERWIS INTERNETOWY MA CHARAKTER INFORMACYJNY I NIE JEST ZWIĄZANY Z ŻADNYM PODMIOTEM ZARZĄDZAJĄCYM I/LUB ŚWIADCZĄCYM PRZEWOZY PO LINII KOLEJOWEJ NR 65 (LHS).
NIE GROMADZIMY DANYCH NA TWÓJ TEMAT - SERWIS NIE KORZYSTA Z MECHANIZMU tzw. CIASTECZEK (COOKIES). Broadworks Engine v. 1.05